Jarní zájezd do Györu

Blog image

„Jak přejedeme maďarské hranice, přestane pršet a v Györu bude ještě i svítit sluníčko!“

V úterý 8.3.2016 ráno při odjezdu do termálních lázní zněla tato věta dost nepravděpodobně. Déšť se během cesty chvílemi měnil v déšť se sněhem a náladu snad zvedla přítomným maminkám aspoň malá čokoláda, kterou dostaly k MDŽ. Termální lázně mají sice bazény otevřené i kryté, ale v dešti to venku přece jen není ono. Chvíli už jsme projížděli Maďarskem, když jsme si uvědomili, že opravdu už neprší. Sluníčko sice nesvítilo, ale to nám nebránilo v tom, abychom si v prostředí, které už dobře známe, neužívali každý podle svého. Někdo na tobogánech, někdo u masážních proudů nebo ve whirpoolech, někdo jen tak lenošil na lehátku.  A i když se tomu nechce věřit, věta řečená ráno víceméně v legraci, se nakonec do puntíku vyplnila. Odpoledne už se obloha projasnila a na zpáteční cestu z termálních lázní nás vyprovázelo sluníčko. Tak snad nám stejně bude počasí přát i na podzim!

Zobrazit celé

Rekondiční pobyt v Sezimově Ústí

Blog image

Rekondičního pobytu v hotelu MAS v Sezimově Ústí se v termínu od 21. do 28. února zúčastnilo 25 členů SPMP ČR pobočný spolek Hodonín – rodin s dospělými dětmi s mentálním postižením. Kromě cvičení pod vedením fyzioterapeuta, plavání v bazénu a procedur (magneotterapie, oxygenoterapie, masáže apod.), byl pro účastníky připravený bohatý doplňkový program – výlet do Tábora, bowling, taneční večer nebo hra Bingo, ve které byli naši zástupci mimořádně úspěšní. A kdo měl chuť, mohl si vybrat z další nabídky výletů – do krokodýlí ZOO v Protivíně, do Písku obdivovat nejstarší dochovaný kamenný most v České republice, do Třeboně, Soběslavi nebo na zámek Červená Lhota.

Zobrazit celé

Členská schůze 2016

Blog image

První letošní akce SPMP ČR pobočný spolek Hodonín – členská schůze – se uskutečnila v pátek 29. ledna 2016 ve velkém sále restaurace Marina v Hodoníně.

Zobrazit celé