Mikulášské posezení

Blog image

Letošní Mikulášské posezení se uskutečnilo v pátek 1. prosince. Naše obavy, že některé dojíždějící rodiče odradí počasí, se naštěstí nenaplnily. Velký sál restaurace Marína se od půl třetí pomalu plnil a při zahájení už byl zaplněný téměř osmdesáti účastníky. Než „vypukl“ hlavní program, mohli si příchozí v tvořivé dílničce poskládat z papíru andílka, ti šikovnější zvládli i papírového čerta.

Zobrazit celé

Letně – podzimní zájezd do termálních lázní

Blog image

Jako by nám počasí při říjnovém zájezdu do termálních lázní chtělo vynahradit lehce propršený víkendový pobyt. Počáteční mlhu při cestě do Györu v průběhu dopoledne vystřídalo sluníčko.

Zobrazit celé

Víkendový pobyt "Poklad na Kopánkách"

Blog image

I když byla teprve polovina září, předpověď počasí nebyla úplně příznivá. Proto jsme na víkendový pobyt odjížděli trochu s obavami. Neproprší celý víkend? Nebude v hotelu zima? Co budeme dělat, když nebudeme moct být venku? A zvládnou všichni cestu? Poprvé jsme totiž jeli na víkendový pobyt na RS Kopánky a pro ty, kteří nevozí své děti na letní rehabilitační pobyt, šlo o prostředí úplně neznámé. Ale dorazili zdárně všichni a v hotelu bylo příjemně teplo.

Název víkendového pobytu byl “Poklad na Kopánkách“. Ovšem není poklad jako poklad.

Zobrazit celé

LRP Kopánky 2017

Blog image

Letní tábor v Kopánkách očima matky

Letního rehabilitačního pobytu se syn účastnil poprvé, a tak jsem se rozhodla ho doprovodit jako jeho asistentka. Počasí nás na začátku pobytu přijalo nevlídně, ale kdo narazí na sluníčko zářící energií a optimismem v podání Jitky Soldánové, na zamračenou oblohu zapomene. Do táborového života jsme vpluli hned po ubytování a po obědě. Táborníci byli rozděleni do pěti oddílů a vytvářeli svůj oddílový znak, který „želvičky“, „plameňáci“, „lvíčata“, „delfíni“ a „opičky“ s náležitou hrdostí nosili během celého pobytu, a tak nebylo pochyb, kdo ke komu patří.

Zobrazit celé

Výlet do Mikulčic a Lanžhota

Blog image

Po loňském vydařeném výletu „Na řízky z Lednice“, kdy jsme si po návštěvě zámku v Lednici a bylinkové zahrady ve Valticích na závěr pochutnali na výborných řízcích v Lanžhotě, padlo rozhodnutí uskutečnit výlet do Lanžhota letos znovu. Ale přece nepojedeme jenom na řízky!

Zobrazit celé