Jarní víkendový pobyt (květen 2024)

Když se řekne „Kde domov můj“, představí si pod tím každý něco jiného. Někdo naši hymnu, jiný soutěžní pořad pana Hámy, nebo třeba místo, kde žije. To všechno jsme spojili dohromady na květnovém víkendovém pobytu na Kopánkách.

Víkendový pobyt (květen 2024)

Páteční večer jsme začali povídáním o našich oblíbených místech. I když každý z nás navštívil i krásná místa v zahraničí, ta nejoblíbenější byla v České republice, mnohdy spojená s dětstvím a mládím. Pak jsme si společně zazpívali – samozřejmě písničky o městech a vesničkách. Takových písniček je tolik, že bychom mohli zpívat až do rána, ale museli jsme část večera nechat i na tancování. A taky na povídání, ke kterému jsme si mohli zakousnout dobroty připravené maminkami.

Neplánovaným bonusem pátečního večera byla polární záře, která byla vidět i na Kopánkách. Škoda, že až v pozdějších hodinách, kdy už většina účastníků spala. Ale zdokumentovali jsme ji aspoň na fotkách.

Víkendový pobyt (květen 2024)

V sobotu dopoledne jsme opět nechali maminkám a tatínkovi volný čas pro sebe a s dětmi jsme se pustili do vyrábění domečků. Brzy nás ale krásné počasí vytáhlo ven na hřiště, kde jsme při hrách inspirovaných domovem a městem nejen potrápili hlavičky, ale pěkně se i proběhli.

Odpoledne jsme do programu opět vtáhli i rodiče. Vyrazili jsme společně na procházku, během které jsme hledali kartičky se známými místy České republiky. V teplém a slunečném počasí jsme všichni zvládli dojít až k vleku. Po návratu jsme se snažili podle nápovědy uhodnout, který kout naší vlasti má kdo na kartičce. Někdy šlo o známé památky, jindy o méně známá místa, která jsme aspoň takto poznali.

Večer jsme si nejprve trochu zasoutěžili ve vědomostním kvízu o České republice. Nechybělo ani Markovo tradiční vystoupení, které k tanci vytáhlo i všechny ostatní. Na závěr večera jsme se vrátili k tématu „domov“ a při speciální úpravě Člověče, nezlob se se každý snažil co nejdřív dostat svoji figurku do domečku 🙂

Víkendový pobyt (květen 2024)

V neděli dopoledne za námi přijela Sába, která si tentokrát připravila jógu na židlích, aby ji mohly cvičit společně maminky i děti (tatínek na to všechno dohlížel). Až jsme se divili, co všechno se i na židli dá procvičit. Pak jsme se s dětmi pustili do výroby dárečku pro maminky, protože ty slaví druhou květnovou neděli svůj svátek. A ještě nám zbylo dost času na to, abychom si venku zahráli kroket. Před obědem děti předaly maminkám své dárečky a předvedly malé taneční vystoupení, které si nacvičily. Tím jsme náš víkendový pobyt zakončili.

O pohodový víkend se zasloužili nejen účastníci, kteří se s chutí zapojili do programu, ale i personál střediska, který nám dobře vařil a připravoval výbornou kávu. A hlavně všichni ti, kteří se podíleli na přípravě a vlastní realizaci pobytu. Takže díky Blanko, Katko, Hanko, Eliško, Sábo a Oline! A taky Jarko, která to pak všechno musíš spočítat. A díky vy všichni, kteří jste se za nás tam nahoře přimluvili, aby nám vyšlo počasí 🙂

Všechny fotky z akce najdete v naší fotogalerii.